Eshop - Kategorie

BLACKWING

blackwinglogo
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Historie tužky BLACKWING se začala psát v 1930 roce, kdy se dostává na trh vyráběná firmou Eberhard Faber. Tužka Blackwing se velice rychle dostává do povědomí a stává se kultovní záležitostí díky vítězům cen Grammy, Oskarů nebo Pulitzerový ceny, kteří je používali.

Když byla v 1990 roce jejich výroba ukončena, stalo se něco nezvyklého, což byl další z mezníku v historii BLACKWING. Kusy, které se nacházely na trhu, dosáhly neuvěřitelné ceny 40 dolarů za kus, a stala se tak nejdražší dřevěnou tužkou na světě.

Velice kvalitní grafitová náplň a výměnné gumičky jsou základními znaky řady BLACKWING, které jsou tak oblíbeny mezi uživateli na celém světě.

Blackwing používali mezi jinými John Steinbeck, Stephen Sondheim, Leonard Bernstein a take Chuck Jones, který vytvořil pomocí této neobyčejné tužky králíka Bugse a mnoho dalších postaviček populárních kreslených pohádek Looney Tunes.

Pro mnoho tvůrců je to nejlepší nástroj pro psaní a kreslení na světě.

Dnes vyrábí tužku Blackwing společnost Palomino, která je mnoho let známá výrobou produktů té nejvyšší kvality. Právě tato společnost se na žádost mnoha výtvarníků a autorů rozhodla navázat na slavnou historii této neobyčejné tužky v roce 2010, kterou dnes můžeme zakoupit pod tradičním názvem „602“ – velice populární mezi spisovateli, a také měkčí tužku „SOFT“ určenou pro kreslíře a malíře. Vyměnitelné různobarevné gumičky obšťastní jak tradicionalisty vyznávající klasický vzhled Blackwingů tak milovníky novinek.   

Naši partneři a značky

Novinka

Jsme oficiální zástupci společnosti KAWECO na Českém trhu.

~ Bogdan Jakubek

MIDORI

Mezi další výjimečné produkty patří výrobky společnosti MIDORI. Jedná se o japonskou značku, která se již od roku 1950 zabývá výrobou papíru, papíru zaměřeného na maximální psací komfort. K dnes již kultovním výrobkům této japonské společnosti patří řada TRAVELR’S NOTEBOOK, která využívá mnohaleté zkušenosti této společnosti ve výrobě papíru a přidává něco navíc … dotek dálek a chuť cestovat, rustikální ale přesto velice moderní a čistý design.

Novinka

Jsme oficiální zástupci společnosti KAWECO na Českém trhu.

~ Bogdan Jakubek

Kontaktujte nas

Tel: +420 605 941 991

Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.