Eshop - Kategorie

Tužky BLACKWING VOLUMES 1138 - 12 kusů.

Hodnocení: Nehodnoceno
Special edition
Výrobce:BLACKWING
Dostupnost: Není skladem
Kód zboží: 103857
Kód EAN: 820933110726
Kód MPN: 103857
Cena
950 Kč
Popis produktu

PALOMINO BLACKWING VOLUMES 1138 

Limitovaná edice tužek Blackwing VOLUMES 1138.

Tělo tužky 1138 je kondensovaný, metodou “movie barcoding”, film z roku 1902 pod názvem “Cesta na měsíc” – Georga Meliesa. Tužka je jistou poctou pro tento film, který byl prvním příkladem Sci-fi žánru, a který se stal kultovním filmem i mimo okruh milovníku Sci-fi.

 

Série 1138 je rovněž první tužkou v historii Blackwing se stříbrným kováním.

 

Historie tužky BLACKWING se začala psát v 1930 roce, kdy se dostává na trh vyráběná firmou Eberhard Faber. Tužka Blackwing se velice rychle dostává do povědomí a stává se kultovní záležitostí díky vítězům cen Grammy, Oskarů nebo Pulitzerový ceny, kteří je používali.

Když byla v 1990 roce jejich výroba ukončena, stalo se něco nezvyklého, což byl další z mezníku v historii BLACKWING. Kusy, které se nacházely na trhu, dosáhly neuvěřitelné ceny 40 dolarů za kus, a stala se tak nejdražší dřevěnou tužkou na světě.

Velice kvalitní grafitová náplň a výměnné gumičky jsou základními znaky řady BLACKWING, které jsou tak oblíbeny mezi uživateli na celém světě.

Blackwing používali mezi jinými John Steinbeck, Stephen Sondheim, Leonard Bernstein a take Chuck Jones, který vytvořil pomocí této neobyčejné tužky králíka Bugse a mnoho dalších postaviček populárních kreslených pohádek Looney Tunes.

Pro mnoho tvůrců je to nejlepší nástroj pro psaní a kreslení na světě.

Dnes vyrábí tužku Blackwing společnost Palomino, která je mnoho let známá výrobou produktů té nejvyšší kvality. Právě tato společnost se na žádost mnoha výtvarníků a autorů rozhodla navázat na slavnou historii této neobyčejné tužky v roce 2010, kterou dnes můžeme zakoupit pod tradičním názvem „602“ – velice populární mezi spisovateli, a také měkčí tužku „SOFT“ určenou pro kreslíře a malíře. Vyměnitelné různobarevné gumičky obšťastní jak tradicionalisty vyznávající klasický vzhled Blackwingů tak milovníky novinek.   

Blackwing Grand Piano Box je sada 10 tužek ve velice elegantní dřevěné lakované krabičce černé barvy.

 

Tuha: mněká tuha

Kusů v balení: 12 kusů

Balení: Kartonová krabička

 

Vyrobeno v Japonsku.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení zboží

Naši partneři a značky

Novinka

Jsme oficiální zástupci společnosti KAWECO na Českém trhu.

~ Bogdan Jakubek

Kontaktujte nas

Tel: +420 605 941 991

Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.